Doporučené lokality YAA 2019


PRAHA

LIBEŇ - HÁJEK

Jedná se o pozemky při ulici Pivovarnická, na pomezí zahrádkové kolonie Na Hájku a blokové zástavby Dolní Libně. Na pozemcích se v současnosti nachází garáže a neudržovaná vzrostlá zeleň. Nová zástavba pro bydlení by svým umístěním měla vymezit veřejný prostor ulice Pivovarnické a Na hájku, navázat na okolní stávající zástavbu pěti a šesti podlažních bytových domů a zároveň respektovat drobné měřítko zahrádkové kolonie. Součástí záměru bude i návrh uspořádání ulice Pivovarnické severně od vymezeného území. (mapový podklad) (kompletní dokumentace)

Více informací poskytne Ing. Jitka Jeřábková jerabkova@ipr.praha.eu

 

BRNO

FRANCOUZSKÁ - MILADY HORÁKOVÉ

Vybrané území je jasně vymezeno ulicemi Milady Horákové, Francouzská a Černopolní. Jedná se o velmi významnou lokalitu ve vztahu k historickém centru a areálu dětské nemocnice od funkcionalistického architekta Bedřicha Rozehnala. Blok umístěn do pozvolně stoupajícího svahu není dotvořen a postrádá domy směrem k ulici Milady Horákové i do ulice Francouzská. Na pozemcích se nachází polyfunkční, bytové a domy občanské vybavenosti. Nová zástavba pro bydlení by měla dokončit blok, vhodně vytvořit nároží, respektovat okolní kontext zástavby (výšková hladina, uliční čára, měřítko, charakter) a oživit ulici otevřenými partery se službami a obchody. Zásadním přínosem návrhu by měla být oživená a jednostranně dokončená třída Milady Horákové, která má v této části čistě dopravní charakter. (mapový podklad)

Více informací poskytne Ing. arch. Michaela Deferová deferova.michaela@kambrno.cz

 

OSTRAVA

Lokality byly vybrány ve spolupráci s Útvarem hlavního architekta a stavebního řádu Magistrátu města Ostravy.

mapový podklad

 

Více informací a kontakty připravujeme.

Veškerá výše uvedená grafická data jsou zapůjčena účastníkům soutěže Young Architect Award 2019 pouze pro zpracování výše uvedených vybraných témat v rámci soutěže. Data nesmí být poskytována třetím osobám, prodávána a žádným způsobem zneužívána.


Copyright © Všechna práva vyhrazena. 1996-2020 ABF a.s. PVA a.s.   PVA EXPO, a.s.   Kontakty   Ochrana osobních údajů

Publikování nebo další šíření obsahu je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu.
Provozovatel neručí za správnost údajů uváděných jinými firmami.